Etické zásady

Chceme, aby náš obchod nejen přinášel radost našim zákazníkům, ale i prospíval všem lidem, se kterými obchodujeme. Jelikož dovážíme šaty i látky ze zemí, kde férový obchod a dobré pracovní podmínky nejsou samosřejmostí, snažíme se v rámci svých možnosti vždy spolupracovat přímo z výrobcem bez pomoci "middle men". Pokud je nejedná o jednotlivého řemeslníka, ale o kolektiv, snažíme se maximálně důkladně prověřovat zda pracovní podmínky všech zúčastněních odpovídají naší představě o důstojných pracovních podmínkách. I přesto, že se snažíme zajistit dobré ceny pro naše zákaznice, zároveň dbáme na to, abychom vždy dobře ohodnotily primárně ženy (i když občas jsou to i muži) které nám dodávají úžasné materiály, se kterými pracujeme. Nevěříme na drsné smlouvání.

Ženská zručnost - luxus budoucnosti

 

Bhútán

V Bhútánu zpravidla nakupujeme látky přímo od žen, které je tkají pomocí tradičních technik buď u sebe doma, nebo přímo v rámci obchodního stánku. Snažíme se zároveň nakupovat u většího počtu žen, abychom nezvýhodňovali jen jednu řemeslníci. Primárně se řídíme kvalitou, krásou a cenou látky, ale v rámci možností se snažíme odebírat u co největšího počtu místních žen.

V Bhútánu také z našich projektů podporujeme místní ženský klášter Kila Gompa.

 

eticke-zasady-bhutan-2 eticke-zasady-bhutan-1 eticke-zasady-bhutan-3

 

Indie

V Indii necháváme šaty šít v malé dílně u Dillí, kterou řídí matka s dcerou a za pomoci několika desítek švadlen v příjemném prostředí šijí jen pro několik menších módních značek. V Udaipuru pro vás nakupujeme vintage oblečení od několika místních rodin, které se v tomto druhu podnikání angažují již několik generaci. Snažíme se nakupovat něco od každé rodiny tak, abychom nezvýhodňovali pouze jednu. Většina našich dodavatelů nemá certifikáty a neprochází auditem - jsou na to zpravidla příliš malé. Snažíme se však pečlivě vybírat podniky, které nás oslovují, protože věříme, že oblečení přináší mnohem větší radost, když je šito s úsměvem.

 

eticke-zasady-indie-01 eticke-zasady-indie-02 eticke-zasady-indie-003

 

Tanzanie

V Tanzanii nakupujeme látky nejčastěji na vyhlášeném trhu v Dar es Salaamu nebo v lokálních obchůdcích, na které narazíme během našich cest. Vybíráme ty látky, které se vyrábí v místních fabrikách nebo v sousedním Kongu (látky z Konga jsou vyhlášené svou kvalitou). Bohužel dnes je mnoho levných látek s příměsí polyesteru dováženo do východní Afriky z Číny a místní fabriky jsou touto produkcí postupně likvidovány. Čínské látky my nekupujeme.

 

eticke-zasady-tanzanie-1 eticke-zasady-tanzanie-2 eticke-zasady-tanzanie-3