• 1 z 4
 

DUSK Tkadlena Jeskyní

 

Šamanka Tkadlena od Carolyn Hillyer z kolekce třinácti obrazů prastarých přadlen pracujících na tkalcovském stavu.

Ušetříte 241 Kč (–41 %)
349 Kč
Kód produktu 8614
Kategorie Dárky
 

Obraz Šamanky DUSK - tkadleny Jeskyní

Známá též jako "Píseň Jeskyně". Její práce spočívá v tkaní jeskyní a s ním spojené i tkaní stínů, nočních barev a černé oblohy - cesty duše a zasvěcení, intuitivní hlasy, věštby a pravda do morku kostí...výjev smrti a cesta ztráty a návratu.... Jejím symbolem je medvěd.

Standardní tisk na 300 g papír
Velikost obrázku: 20 cm x 38 cm
Šířka okrajů: 2 cm
Každý obraz je zabalený v celofánovém obalu.

UPOZORNĚNÍ! Obraz byl při převozu mírně poškozen a má lehce pokřivený horní a dolní roh na levé straně (viz foto).

Carolyn Hillyer 

Hudebnice a umělkyně pocházející z Dartmooru, z oblasti divokých mokřin na severozápadě Anglie. Společně s Nigelem Shawem vydala přes 20 alb. Oba se zaměřují také na tradiční výrobu dřevěných fléten, bubnů, vedení seminářů, uměleckých vernisáží a vytváření posvátných míst. Inspirací pro jejich práci je jim pradávná síla a krása země, její mýty a příběhy oblasti, kde společně žijí. 

Kolekce Šamanek od Carolyn Hillyer započala v zimě roku 2011 a pokračovala až do léta roku 2015, kdy celý kruh třinácti prastarých přadlen seděl pracujíc kolem tkalcovského stavu..."Nejprve byly vytvořeny tkaniny, použitím směsi vlastních kousků, vintage ručně tkané látky a tkaniny nashromážděné z cest a ženských kruhů.
Hlasy každého konkrétního aspektu divoké půdy (hor, řek, lesů) byly ukotveny v látce a pak postupně zakresleny do obrazu tkadleny. Každá malba trvala dva až čtyři měsíce. Cyklus zahrnuje tkadleny hor, lesů, řek, ostrovů, jeskyní, divokých kopců, oceánů, pouště, údolí, luk, země a nebe."

Carolynino nedávné album The Wyched Wombe obsahuje písně spojené právě s těmito šamankami tkadlenami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: