Talisman Labyrint Bohyně

Ručně vyráběny přívěsek se dvěma kovovými korálky a šňůrkou z kůže.

Skladem (4 ks)
Kód: 6312
290 Kč

Labyrint Bohyně

Jeho první vyobrazení jsou stará desítky tisíc let. Může být nazýván klidně také krétskou spirálou, protože se objevil na starověké krétské minci. Ale nejen tam, také na skalách u Tintagelu v Cornwallu, jako symbol pro Matku Zemi mezi Indiány kmene Hopi v Severní Americe, na sloupu v Pompejích…Obrazec se sedmi liniemi obtáčejícími sedmkrát střed, je dnes považován za klasický.

K pahorku Tor nad městečkem Glastonbury na Britských ostrovech putují ženy i muži z celého světa, aby pocítili přítomnost Velké Matky. Přímo do jeho svahů je vyřezáno sedm teras, takže vlastně vypadá jako podlouhlá šišatá pyramida. Účel těchto teras nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Se zajímavou hypotézou přišel profesor Rahtz, který nabídl myšlenku, že by mohlo jít o něco na způsob labyrintu, tedy cesty, která se po těchto terasách klikatí, dokud se nedojde na vrchol. Vstupní bod na poutní cestu na Tor Hill přitom tvoří Chalice Well - nádherná zahrada jejímž hlavním objektem je posvátná kalichová studna.

Labyrint symbolizuje pevný vzorec osudem předurčené lidské cesty. Schematicky a vlastně velmi laskavě nás do ní předem zasvěcuje. Při dávných iniciačních obřadech adeptům ukazoval, jak potichu a každý sám projít světem. 

Labyrintem prochází poutník a jeho mysl se přitom proměňuje. Nemůže sice zabloudit, jako by to bylo možné v bludišti, ani však nemíří k cíli přímo. Nejprve se středu přiblíží a může mít přitom pocit, že je již velmi blízko, poté se však cesta začne opět vzdalovat od cíle, aby člověk nakonec do svého středu došel. Každý den několikrát. A na konci života možná rozeznáme podobné schéma při jeho rekapitulaci. Tak typické pro náš vývoj...

Rozměry: průměr 4 cm

O autorce:

Jmenuji se Jaroslava Malinová a vyrábím doma v kuchyni keramické sošky. První byly pro mé sestry z výcviku Kněžek staré Evropy, ale vznikají další a další, proto je nabízím i Vám, přes tento e-shop. Nemám na ně žádnou formu, každá vzniká modelováním v ruce, s každou si vyhraji a znovu a znovu hledám harmonii tvarů. Vkládám do nich poselství o tom, že Bůh byl na nebi dlouho sám a že přichází čas Bohyně. Aby mu tam už nebylo tak smutno. A také čas Bohyně v nás, abychom i my ženy mohly pocítit spojení se svým posvátným ženským principem. Proto mé sošky vznikají a já věřím, že jich je na světě potřeba hodně.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: